logo

Aktualności

powrót

Prezentacja systemu HELI 360-6 Tandem

Bądź jeszcze bardziej elastyczny z systemem HELI 360-6 TANDEM Dual HD.

System Dual HD to system oparty na wężu ssącym oraz dwóch wężach wysokociśnieniowych prowadzonych na jednym teleskopowym, unoszonym i obrotowym o 360º ramieniu. Dzięki temu rozwiązaniu zakres prac pojazdu znacznie się zwiększa. Poprzez połączenie obu węży możliwe staje się czyszczenie kanalizacji o największych średnicach.

HELI 360-6 łączy węże wysokociśnieniowe i ssące na jednym kompaktowym wysięgniku. Wąż ssący jest przechowywany na kołowrocie umieszczonym na płaszczu zbiornika. Wąż wysokociśnieniowy (do 300 metrów) jest przechowywany na jednym kołowrocie i podawany do kanału poprzez wysięgnik. Oba węże na jednym ramieniu razem umożliwiają bardziej skuteczną i efektywniejszą pracę.

System ten - obliczony na podstawie symulacji - jest w stanie wytrzymać naprężenia oraz obciążenia występujące podczas prac. Zasięg ramienia daje możliwość pracy z tyłu, z przodu oraz po obu stronach pojazdu z takim samym zasięgiem. Aby ochronić system HELI przed nadmiernym obciążeniem ramię robocze jest wyposażone w specjalne zabezpieczenie.

Doświadczenie pokazuje, że miejsca pracy z reguły znajdują się w trudno dostępnych miejscach, przy skrajnie niekorzystnych warunkach drogowych. Duża elastyczność HELI 360-6 daje możliwość parkowania pojazdu dalej od studzienki. Podczas prac w wąskich przejazdach ramię umożliwia pracę z przodu przed pojazdem. Skomplikowane manewrowanie i dokładne najeżdżanie nad studzienkę stało się przeszłością.

Bezpieczeństwo operatorów podczas pracy jest niezmiernie ważne. W trudnych warunkach drogowych system HELI 360-6 daje możliwość pracy przed samochodem. W ciężkich warunkach pogodowych czy podczas prac w środowisku o dużym natężeniu aerozoli pojazd może być obsługiwany z kabiny kierowcy. Poziom hałasu także staje się bardziej akceptowalny podczas pracy w odległości 6 metrów od pojazdu.

 


Galeria: